Szülői levél

Hírek, események

Iskolánk eseményeit tartalmazó aktuális szülői levél itt olvasható.

A Bicskei Szent László Általános Iskoláért és Nebulóiért Alapítvány

Amennyiben anyagi lehetőségeik engedik, és azonosulni tudnak az Alapítvány céljaival, a továbbiakban is örömmel fogadjuk adományaikat, 1 %-os felajánlásaikat. Köszönjük!

E-napló

Digitális osztálynapló

Gyors, naprakész információk az iskolai munkáról a szülőknek és diákoknak egyaránt.

nov. 14
A hetedik nyolcadik osztályosoknak, Nóra néni és Ági néni szervezett különleges programot. A Bűvösvölgy Médiaértés – Oktatóközpont foglalkozásain vettek részt diákjaink. A foglalkozások kisebb csoportokban zajlottak, a film, a híradó, a sajtó, a reklám, a radió és a szinkron készítésének témakörét járták körül. Színész, rendező, operatőr, vágó, súgó. Bűvösvölgyben ezekről a foglalkozásokról úgy tudhattak meg többet az ide érkező gyerekek, hogy maguk is elvégzték a felsoroltak feladatait. Válogathattak a ház gazdag és sokszínű jelmez- és kelléktárából, és dívaként, rendőrkapitányként vagy katonaként is meghódíthatták a filmvásznat. Megtanulhatták, hogy a figyelemfelkeltő híradás nem feltétlenül tükrözi a valóságot. Megtapasztalhatták, hogy a jó híradós hiteles, megalapozott információkkal támasztja alá a bejátszásokat. A Bűvösvölgyben kialakított hírstúdióban a diákok híradórészletet készíthettek és végigkövethették egy igaz vagy egy valótlan információ hírré válásának folyamatát. A tanulásban itt is a játékos és izgalmas folyamatoké, az alkotó munkáé volt a főszerep. Kipróbálhatták, milyen egy időjárás-jelentő, egy hírolvasó, egy hírszerkesztő, vagy egy súgógépkezelő munkája. Újságok címlapjaival nap, mint nap találkoznak a gyerekek, azt azonban kevésbé tudják, hogy hogyan lesz egy információból újságcikk, hogy mi egy rovatfelelős, egy újságíró, egy főszerkesztő, vagy egy lapkiadó feladata. Ahhoz hogy a sajtótermékeket tudatosabban fogyasszák, Bűvösvölgyben technikai és szellemi segítséget is kaptak. Találkozhattak a különböző hírforrásokkal vagy a számítógépek külön erre a szakterületre specializált programjaival. Elkészíthették saját újságcímlapjukat is. Megtanulták, mit nevezünk az újságírásban hírértéknek, és megismerkedtek a figyelemfelkeltés trükkjeivel. A hangokkal foglalkozó programokon a gyerekek végre láthatták is azt, amit eddig csak hallottak. Bűvösvölgy profi hangstúdiójában találkoztak azokkal az eszközökkel, amelyekkel az igazi rádiósok is dolgoznak. Saját rádióműsort készítettek, szinkronizálhatták kedvenc mesehőseiket és részt vehettek egy zörej-kvízen, ahol különböző, jól ismert szignálokat kellett felismerniük. Az animátorok beszélgettek a gyerekekkel a saját rádiózási szokásaikról, sőt, lehetőségük volt ebben a témában rádióműsort is készíteniük. Kiválaszthatták maguk közül a rádiós műsorvezetőt, a meghívott interjúalanyt, a rendezőt, és saját maguk választották ki a műsorban elhangzó zenéket is. A szinkronfoglalkozáson kipróbálhatták magukat színészként és rendezőként is. A reklámok átszövik a gyerekek életét. Nem tudnak úgy internetezni, televíziót nézni, rádiót hallgatni, vagy éppen csak kimenni az utcára, hogy ne találkozzanak célzott hirdetésekkel. Bűvösvölgyben megismerhették a befolyásolás módszereit és a kereskedelmi kommunikáció fortélyait. A foglalkozás keretében elkészítették egy „Csoda-termék” reklámfilmjét, amit Bűvösvölgy saját márkajelzésével láttak el. Közösen, csapatmunkában jöttek rá arra, hogyan hathatnak rájuk a reklámok. Lehetőségük volt a saját bőrükön tapasztalni, rálátni arra is, hogy a reklámrendezők, az operatőrök, a vágók, a színészek, vagy a forgatókönyv-készítők hogyan képesek manipulálni a fogyasztókat. Az animátorok segítségével az elkészített reklámfilmet megnézve, a reklámszakma előnyei és hátrányai is kirajzolódtak a diákok előtt. A diákok minden foglalkozás lezárásaként megbeszélték az animátorokkal az élményeket. Tapasztalataikat aztán a szüleikkel, testvéreikkel is megoszthatták, hiszen a Bűvösvölgyben elkészült filmeket otthon az online felületről letölthetik és elemezhetik kedvükre.
nov. 14
A huszonegyedik század legfontosabb közösségi nyelvhasználati területe egyértelműen a media, az elektronikus kommunikáció. A magyar nyelv napja, a közfigyelmet igyekszik ráirányítani a magyar nép szellemi-kulturális öröksége és nemzeti identitása alapját jelentő magyar nyelvre. November 13-a ez a jeles nap a naptárban. Az alsó tagozatosok, és az ötödik, hatodik osztály, a világhírű Muzsikás együttes koncertjét élvezték, népdallal, népzenével ünnepeltek.
nov. 14
A Márton napi lámpás felvonulást, mint családi programot, egyre több iskola építi be éves munkatervébe. Büszkék vagyunk rá, hogy a mi iskolánkban ez már régi hagyomány. A Márton nap ünneplésének menete, koreográfiája nem változik, csak a szereplők, szervezők, fellépők lesznek mások, élik meg más minőségben, más szerepben ezt az ünnepet. Idén is szeretettel vártuk az óvodásokat, lámpással, és egy kis finomsággal, a szülőket forralt borral, zsíros kenyérrel, lilahagymával és savanyú káposztával, és természetesen ünnepi műsor sem maradt el, mely előadás során az ötödik osztály Szent Márton életét, jócselekedeteit mesélte, játszotta el. Köszönjük a szülői munkaközösségnek az ételt, italt, az ötödik osztálynak a műsort, Richárd bácsinak az új dalt, a tanító néniknek a gyermekkezek készítette gyönyörű lámpásokat, Franciska néninek és Ildikó néninek az ötödikesek felkészítését az előadásra. Jövőre mindenkit visszavárunk.

1. oldal / 6

Nebuló-figyelő Akikre büszkék vagyunk

A Nebuló-figyelő nyomon követi és példaként állítja az iskola többi diákja elé, a kiemelkedő munkát végző tanulókat.

Szülői levél Hírek, eseményekIskolánk eseményeit tartalmazó aktuális szülői levél itt olvasható.

Alapítvány A Bicskei Szent László Általános Iskoláért és Nebulóiért AlapítványAz alapítvány
adószáma: 18494486-1-07,
számlaszáma: 11736020-20016698

E-napló Digitális osztálynapló Naprakész információk az e-naplóba lépéssel.