• Játékos sportvetélkedő óvodásoknak "Sportszelet"
  • Október 23.
    Ünnepi megemlékezés Október 23.
  • Október 23.
    Ünnepi megemlékezés Október 23.
    Gárdonyi emléknap
    Gárdonyi émléknap

Szülői levél

Hírek, események

Iskolánk eseményeit tartalmazó aktuális szülői levél itt olvasható.

A Bicskei Szent László Általános Iskoláért és Nebulóiért Alapítvány

Amennyiben anyagi lehetőségeik engedik, és azonosulni tudnak az Alapítvány céljaival, a továbbiakban is örömmel fogadjuk adományaikat, 1 %-os felajánlásaikat. Köszönjük!

E-napló

Digitális osztálynapló

Gyors, naprakész információk az iskolai munkáról a szülőknek és diákoknak egyaránt.

szept. 14
Kirándultunk a bicskei Erőmű tóhoz ezen a napon. Öt állomás, megálló adott lehetőséget alsósoknak és felsősöknek ismeretszerzésre, valamint a már meglévő tudás felfrissítésére, bővítésére, mely ismeretek tárháza természetesen a nevezetes naphoz, valamint Bicske városához kapcsolódott. Helyismerettel, természetismerettel, népi hagyományok sokaságának megismerésével lettünk gazdagabbak ezen a napon. Jutott idő a szép környezetben sportra és játékra is.
szept. 14
Az első osztály a városi könyvtár Népmesei Napok rendezvényén járt. Őseinktől ránk maradt kincseink a népmesék. Ezeket a kincseket tehették tarisznyájukba a hamuban sült pogácsa mellé a kicsik. Hetedhét országban vándoroltak a képzelet, a mesék világában, és vándorolunk velünk mi is egy egész életen át, azok tanulságaival, bölcsességeivel, tanításaival, lelket szépítő, építő világával, varázsával megrakodva. Jusson minden nap asztalunkra a finom kenyér mellé lelki kenyérként is egy népmese. Köszönjük a könyvtárnak az ajándék könyvjelzőket, az élményt, Rebeka néninek pedig a szervezést.
szept. 14
Míg az iskola tanulói ezen a napon pihennek, és a tanítási szünetnek örülnek, az egyházmegye iskoláinak tanári kara Székesfehérvárott, a püspökségen tölti jókedvben, bőségben ezt a napot. Az ünnepi püspöki mise magvas prédikációjának témája a szent királyi család, és Szent Gellért küldetése volt. A szertartás után előadást hallgatott mindenki arról, hogy mi korunkban, a pedagógusi munkával szemben felállított társadalmi elvárás, kihívás. Majd Fülöp Attila, Soltész Miklós államtitkár úr hivatalának vezetője emlékezett vissza, egyházi intézményben eltöltött iskolai éveire, élményeire, és azok tanulságaira, melyek egy életre szólnak, valamint családi életének és hivatásának mindennapjait is megalapozzák, meghatározzák. Kivételes örömteli pillanat volt, amikor Turzáné Pap Erika, iskolánk igazgatója, Szent Gellért díjat vehetett át, valamint mindannyiunk Rebuska nénije, áldozatos munkájának elismeréséül, tanácsosi címet kapott. Jó hangulatban járult a püspökség vendégeként asztalhoz a tanári közösség, és költötte el ebédjét indulás előtt. Őrizzük szívünkben az útmutatást és az áldást.

1. oldal / 3

Nebuló-figyelő Akikre büszkék vagyunk

A Nebuló-figyelő nyomon követi és példaként állítja az iskola többi diákja elé, a kiemelkedő munkát végző tanulókat.

Szülői levél Hírek, eseményekIskolánk eseményeit tartalmazó aktuális szülői levél itt olvasható.

Alapítvány A Bicskei Szent László Általános Iskoláért és Nebulóiért AlapítványAz alapítvány
adószáma: 18494486-1-07,
számlaszáma: 11736020-20016698

E-napló Digitális osztálynapló Naprakész információk az e-naplóba lépéssel.